Żegnajcie ukochane jeansy…

butelka-do-karmienia.jpg


Ciąża to taki czas, kiedy ciało kobiety przechodzi wielką rewolucję i to nie tylko wewnętrzną, polegającą na zmianach hormonalnych. Przede wszystkim zmienia się jej ciało. Gdy maluch rośnie, brzuszek przyszłej mamy się powiększa i zaokrągla. I choć jest to okres pełen radosnego oczekiwania, to w końcu nadchodzą myśli „jak to będzie po ciąży”. Co możesz zrobić, by po porodzie łatwiej wrócić do formy?

Jedz dla dwóch…

…a nie za dwoje. Liczy się jakość jedzenia, a nie tyle ilość, choć oczywiście trzymanie diety odchudzającej w tym szczególnym okresie jest co najmniej niemądre. Kobieta w ciąży powinna przytyć od ok. 12 do 18 kg, choć kwestia ta jest mocno indywidualna i zależy od budowy przyszłej mamy. Gdy jednak przytyje za bardzo, nie ma co zasłaniać się ciążą – jest to zwykła nadwaga. Nie folguj sobie więc za bardzo, bo kiedyś te kilogramy trzeba będzie zrzucić.

Karmienie piersią.

Choć w wyprawce każdego dziecka znajduje się butelka do karmienia i z całą pewnością jest to rzecz niezwykle przydatna, do karmienia malucha raczej wybierz pierś. Udowodniono bowiem, że karmienie piersią sprzyja szybszej utracie zbędnych kilogramów. I nie wynika to jedynie z konieczności trzymania określonej diety. Karmiąc piersią możesz spalić nawet 500 kcal dziennie, czyli tyle ile spala się w trakcie godziny aerobiku!

Zmiana diety.

Wprowadź pewne modyfikacje, które nie tyle zmniejszą kaloryczność dań, ale ich jakość. Pragnienie powrotu do formy nie powinno przysłonić ci rzeczy podstawowych – musisz mieć siłę, by zajmować się dzieckiem, a maluch karmiony piersią musi znaleźć w twoim mleku wszystko, co jest mu potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Wciąż się nie dopinam!

Próbujesz wbić się w ukochane jeansy sprzed ciąży, a one wciąż się nie dopinają, choć na oko wyglądasz jak wtedy? Jeśli urodziłaś swoje pierwsze dziecko warto uświadomić sobie, że ciąża i poród w znacznym stopniu poszerzyły twoją miednicę. Dlatego nawet jeśli schudniesz i uda ci się zgubić pociążowy brzuszek, biodra w dalszym ciągu pozostaną szersze. Zamiast się załamywać, lepiej zaakceptuj i pokochaj swoje nowe ciało, a jeansy schowaj do szafy – niech będą miłą pamiątką czasów, które minęły.

Your rating: Brak Srednia: 5 (1 vote)

Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz