Wybór zespołu muzycznego na wesele

Tuba.jpg


Wesele to wspaniały czas, jednak organizacja tej imprezy już do przyjemnych nie należy. Parę Młodą czeka sporo trudności związanych z dokumentami, a kończąc na szczegółach jak np. wybór drobnych dekoracji. Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnego organizatora, który ma doświadczenie i spokojnym okiem oceni podwykonawców – a jest ich wiele. Zaczynając od kelnerów, dekoratorów, a kończąc na zespole muzycznym.
Pomijając inne kwestie związane z weselem, najwięcej trudności sprawia dobór zespołu muzycznego na wesele. Wynika to z faktu, że na rynku istnieje bardzo dużo mniej lub bardziej profesjonalnych zespołów.

Nie każda Para Młoda oczekuje od zespołu muzycznego nie wiadomo jakich umiejętności muzyczno-wokalnych, ale mimo wszystkich nie może czuć się oszukana. Ceny na rynku są podobne, ale tak naprawdę nie warto się sugerować ceną. Najniższe stawki ma dj na wesela, który jako jedna osoba jest w stanie zapewnić odpowiednią oprawę muzyczną za niską kwotę. Mimo wszystko dj na wesela nie jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ w Polskiej kulturze przeważnie zatrudniało się zespoły muzyczne na wesele. Na weselu jest to rozwiązanie najbardziej uniwersalne, ponieważ gośćmi są osoby młodsze jak i starsze.

Najwięcej zależy od samego wykonawcy (dj na wesela lub zespołu muzycznego). W składzie muszą być osoby, które potrafią prowadzić imprezę, a nie jest to łatwa sprawa. W szczególności na samym początku, gdy goście są spięci i nie wiedzą jak będzie przebiegać impreza. Dopiero po rosole goście zaczynają się bawić, ale zespół musi wiedzieć jak reagować na potrzeby oraz nastroje gości. Czasami zdarza się, że w zespole muzycznym jest alkoholik. Jest to bardzo nieprofesjonalne i może spowodować problemy organizacyjne. Tutaj może jedynie pomóc kontrola zespołu podczas wykonywania swoich obowiązków.

Kolejnym krokiem, aby nie dać się oszukać jest podpisanie umowy przedwstępnej z zespołem lub dj na wesela. Musi ona zawierać podstawowe informacji i nie być za bardzo rozbudowana, ponieważ w takiej sytuacji wykonawcy czują się zagrożeni i boją się aby nie wpaść w pułapkę prawną. Obecnie na rynku zespołów muzycznych na wesele jest bardzo mało oszustów, ale warto się upewnić niż potem żałować, że tego nie zrobiliśmy. Dobry zespół na wesele potrafi rozbawić gości i jest niewątpliwie ważnym elementem każdej imprezy tego typu. Pamiętajmy, że nie każdy może być muzykiem, ponieważ wymaga to odpowiednich treningów i lat poświęconych na nauce tego zawodu.

Your rating: Brak Srednia: 5 (1 vote)

Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz