Pielęgnacja skóry tłustej

Twarz-krem.jpg


Pielęgnacja skóry tłustej.

Skóra tłusta. Specjaliści rozróżniają kilka rodzajów skóry. Mamy więc skórę normalną, tłustą, suchą, mieszaną i wrażliwą. Skóra normalna nie przysparza większych problemów. Wszystkie pozostałe mają specyficzne cechy i wymagają specyficznej pielęgnacji. Najważniejszą cechą skóry tłustej jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych. Gruczoły te wytwarzają substancję ochronną zwaną sebum. Gdy substancji tej jest za dużo, skóra robi się błyszcząca i przetłuszczona. W zatkanych kanalikach skórnych zwanych porami tworzą się zaskórniki. Na twarzy i nie tylko pojawiają się ropne wypryski. Wypryski te atakują szczególnie czoło, nos, skronie i brodę.

Nie przesuszaj tłustej cery! Wbrew pozorom, prawidłowa pielęgnacja cery tłustej nie polega na odtłuszczaniu jej. Nadmierne przesuszanie takiej cery potęguje tylko działanie gruczołów łojowych i wzmaga niepożądane objawy. Opracowane przez specjalistów z różnych dziedzin kosmetyki Vichy dla cery tłustej pomagają w osiągnięciu satysfakcjonujących efektów.

Higiena cery tłustej. Podstawą prawidłowej pielęgnacji skóry przetłuszczającej się jest właściwa higiena. Skóry tłustej nie należy często dotykać i pocierać, ponieważ powoduje to przenoszenie się zmian i ognisk zapalnych. Nie należy też zdrapywać ani usuwać krostek gołymi rękami. Skórze trądzikowej nie wystarcza mycie twarzy pod kranem. Tłusta cera nie przepada za wodą zwłaszcza tą chlorowaną. Najlepiej myć ją kilka razy dziennie wodą mineralną lub przegotowaną. Dobrze jest myć ją delikatnym płynem przeznaczonym do tego celu. Płyny do cery tłustej głęboko wnikają w skórę i oczyszczają ją.

Kosmetyki dla skóry trądzikowej. Dobre preparaty do mycia cery trądzikowej nie zawierają alkoholu, a jeśli zawierają, to mniej niż 10 procent. Zbyt duża ilość tego składnika wypłukuje sebum, co pozbawia skórę naturalnej ochrony lipidowej, Skóra jej pozbawiona staje się wrażliwsza na czynniki zewnętrzne. Łatwo ją uszkodzić promieniami słonecznymi i zanieczyszczeniami środowiska. Nadmiernie przesuszona skóra ma tendencje do podrażnień, zaczerwienień, a nawet pieczenia. Usuwanie sebum z komórek skórnych w dłuższym efekcie powoduje zwiększoną jego produkcję, a przecież nie o to chodzi. Profesjonalne kosmetyki Vichy działają optymalnie na ten rodzaj cery. Skórze trądzikowej pomaga także regularne stosowanie kremów. Kremy takie są lekkie i nietłuste. Ich zadaniem jest nawilżenie skóry. Cera tłusta wymaga ostrożności w stosowaniu peelingów. Zbyt częste peelingi mogą przenosić zmiany na nie zainfekowaną skórę.

Your rating: Brak Srednia: 5 (1 vote)

Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz