Piękno a płeć

piekno_a_plec.jpg


Londyński psycholog Satoshi Kanazawa dowodzi, że kobiety o nieatrakcyjnym wyglądzie częściej rodzą synów! Takie stwierdzenie wysuwa w swojej książce pt. „Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek?”. Badacz jest zdania, że atrakcyjne kobiety mają większą szansę na urodzenie córeczki.

Badania dotyczące ewolucji Kanazawa rozpoczął w 1958 roku. Obserwował wówczas 17 tysięcy noworodków z Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu przez nich 7 lat badacz poprosił nauczycieli o określenie atrakcyjności swoich uczniów. Po upływie 4 dekad Kanazawa sprawdził, jacy potomkowie urodzili się jego badanym.

84% badanym, którzy zostali uznani za atrakcyjnych urodziły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. W grupie osób mniej atrakcyjnych zauważono, iż urodzeni potomkowie byli płci męskiej.

Wyniki badań Kanazawy spotkały się z polemiką. Zupełnie innego zdania był badacz z Columbia University, Andrew Geltman. Obserwował on w latach 1995-2000 celebrytów, co pozwoliło m wysnuć wniosek, że osoby piękne rodzą częściej potomka męskiego, podając za przykład Victorię Backham, która urodziła trzech synów.
Teoria Kanazawy spotkała się także z dezaprobatą Davida Spiegelhaltera z Cambridge University, który uznał ją za oszustwo.

Bez względu na to jakiej płci jest dziecko, każdemu rodzicowi zależy na tym, by było zdrowe, bo to jest dla nas wszystkich najważniejsze. A jeśli ktoś przytoczy nam teorię Satoshi Kanazawy, by wbić nam szpilkę, cóż, złośliwych ludzi nie brakuje a my pocieszyć możemy się stwierdzeniem, że „złość piękności szkodzi”, zatem wkrótce dołączy do naszej – nieatrakcyjnej- grupy, nawet jeśli jest rodzicem pięciu córek.

Your rating: Brak

Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz