Miód Manuka jako naturalny kosmetyk

Miod.jpg


Miód Manuka pochodzący z Nowej Zelandii już na dobre zakorzenił się w polskich aptekach i sklepach zielarskich. Coraz więcej osób korzysta z jego właściwości, dodając czyniąc z niego użytek w kuchni. Miód, który posiada silne działanie bakteriobójcze z powodzeniem zastąpić kilka kosmetyków naszej codziennej higieny. Weźmy na przykład płyn do płukania jamy ustnej z dodatkiem alkoholu. Owszem, zabija bakterie zarówno te złe jak i te dobre, zatem nie do końca jest to dobre rozwiązanie. Tę samą czynność możemy wykonać za pomocą miodu Manuka, nie w formie płynu czy roztworu a naturalnej, poprzez rozprowadzenie niewielkiej ilości miodu po jamie ustnej za pomocą łyżeczki. Kiedy miód zacznie się rozpuszczać w jamie ustnej sprawi, że szkodliwe bakterie zostaną wyeliminowane, bez szkodliwego wpływu na dobre bakterie. Miód Manuka pozwoli nam zachować świeży oddech, zwalczy próchnicę i choroby dziąseł. Łyżka miodu Manuka wymieszana z szamponem lub odżywką do włosów zadba również o stan skóry głowy i zwalczy kłopotliwy łupież pozostawiając nasze włosy zdrowsze i lśniące.
Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym możemy go stosować zarówno w zakażeniach skóry poprzez mieszanie z odpowiednimi składnikami jak i w leczeniu zakażenia zatok, przez dodanie do wody morskiej. Miód jest niezrównanym sprzymierzeńcem w walce z najuciążliwszym problemem: popękanych i suchych stóp.

Receptura jest prosta. Wystarczy połączyć łyżkę miodu z oliwa oliwek i taka mieszankę nakładać na stopy przez kilka dni pozostawiając do całkowitego wchłonięcia w skórę. Na stronie producenta można znaleźć szereg informacji o kuracjach odżywczych dzięki którym miód Manuka wzmocni organizm i wspomoże jego działania obronne szczególnie w okresie zimowym i poprawi przemianę materii. Należy pamiętać, że jako produkt w 100 % naturalny może być stosowany w ciąży i w połogu.

Your rating: Brak Srednia: 5 (1 vote)

Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz