Jak załóżyć własny sklep Internetowy

Mysz.jpg


Potrafisz robić niebanalną biżuterię, ozdoby na choinkę, a może dobrze szyjesz na maszynie i sprawia ci to sporą satysfakcję? To świetny pomysł na biznes i własny sklep internetowy!

Jest to obecnie najpopularniejsza forma sprzedaży produktów i usług w Internecie. Coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu internetowego, będącego dość prostym sposobem zarabiania, szczególnie w sytuacji, gdy robimy to, co lubimy. Nie potrzebujemy do tego dużych nakładów na start, a dystrybucję i reklamę możemy zlecić firmom zewnętrznym. Do założenia własnego sklepu w Sieci potrzebujemy tak naprawdę wykonać tylko parę kroków. Pierwszym z nich powinien być odpowiedni pomysł. Zastanówmy się, co konkretnie chcielibyśmy sprzedawać. Najlepiej, jeżeli pomysł na internetowy biznes opierał się będzie na naszej pasji.

Dzięki temu zawsze znajdziemy energię i czas na pracę i rozwój naszej sklepowej koncepcji. W momencie, gdy już wiemy co, pomyślmy komu. Kto ma być odbiorcą naszej oferty? Jakie są potrzeby naszego docelowego klienta? Aby uzyskać na to pytanie dobre odpowiedzi, musimy dokonać rozeznania w rynku oraz określić swoje mocne i słabe strony. Gdy już wiemy jaki jest nasz cel i możliwości, czas na założenie własnej działalności gospodarczej, jeżeli oczywiście takiej jeszcze nie prowadzimy. W tym celu dokonujemy kilku formalności - wpis w odpowiednim rejestrze (Krajowy Rejestr Sądowy lub Ewidencja Działalności Gospodarczej), uzyskanie wpisu do REGON w Urzędzie Statystycznym, zgłoszenie do Urzędu Skarbowego i ZUS oraz otwarcie rachunku firmowego w wybranym banku. W dalszym kroku należy wykupić domenę i wybrać serwer.

Wszystkie sklepy internetowe muszą bowiem posiadać określony adres, który nasi przyszli klienci będą wpisywać w celu odwiedzenia strony sklepu. Następna ważna sprawa to zakup odpowiedniego oprogramowania i zadbanie o wygląd internetowej witryny tak, aby wyróżniała się oryginalnością na tle konkurencji. Na końcu dodajemy produkty, które chcemy w ten sposób sprzedawać i działamy na rzecz reklamy i pozyskania nowych klientów.
Po tym wszystkim stajemy się stopniowo prawdziwym sprzedawcom.

Your rating: Brak Srednia: 5 (1 vote)

Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz