Jak załóżyć własny sklep Internetowy

Mysz.jpg


Potrafisz robić niebanalną biżuterię, ozdoby na choinkę, a może dobrze szyjesz na maszynie i sprawia ci to sporą satysfakcję? To świetny pomysł na biznes i własny sklep internetowy!

Jest to obecnie najpopularniejsza forma sprzedaży produktów i usług w Internecie. Coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu internetowego, będącego dość prostym sposobem zarabiania, szczególnie w sytuacji, gdy robimy to, co lubimy. Nie potrzebujemy do tego dużych nakładów na start, a dystrybucję i reklamę możemy zlecić firmom zewnętrznym. Do założenia własnego sklepu w Sieci potrzebujemy tak naprawdę wykonać tylko parę kroków. Pierwszym z nich powinien być odpowiedni pomysł. Zastanówmy się, co konkretnie chcielibyśmy sprzedawać. Najlepiej, jeżeli pomysł na internetowy biznes opierał się będzie na naszej pasji.

Dzięki temu zawsze znajdziemy energię i czas na pracę i rozwój naszej sklepowej koncepcji. W momencie, gdy już wiemy co, pomyślmy komu. Kto ma być odbiorcą naszej oferty? Jakie są potrzeby naszego docelowego klienta? Aby uzyskać na to pytanie dobre odpowiedzi, musimy dokonać rozeznania w rynku oraz określić swoje mocne i słabe strony. Gdy już wiemy jaki jest nasz cel i możliwości, czas na założenie własnej działalności gospodarczej, jeżeli oczywiście takiej jeszcze nie prowadzimy. W tym celu dokonujemy kilku formalności - wpis w odpowiednim rejestrze (Krajowy Rejestr Sądowy lub Ewidencja Działalności Gospodarczej), uzyskanie wpisu do REGON w Urzędzie Statystycznym, zgłoszenie do Urzędu Skarbowego i ZUS oraz otwarcie rachunku firmowego w wybranym banku. W dalszym kroku należy wykupić domenę i wybrać serwer.

Wszystkie sklepy internetowe muszą bowiem posiadać określony adres, który nasi przyszli klienci będą wpisywać w celu odwiedzenia strony sklepu. Następna ważna sprawa to zakup odpowiedniego oprogramowania i zadbanie o wygląd internetowej witryny tak, aby wyróżniała się oryginalnością na tle konkurencji. Na końcu dodajemy produkty, które chcemy w ten sposób sprzedawać i działamy na rzecz reklamy i pozyskania nowych klientów.
Po tym wszystkim stajemy się stopniowo prawdziwym sprzedawcom.

Your rating: Brak Srednia: 5 (1 vote)

Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz

Odpowiedzi

portret użytkownika Anonim
Anonim

I co dalej? Jaki sklep wybrać? Zastanawiałam się długo...
Chciałam prosty niewymagający szczególnej wiedzy informatycznej sklep internetowy.
I znalazłam. Założyłam sklep na sky-shop i co się okazało, tam wszystko jest co mi trzeba. Integracja obustronna z allegro, integracja z hurtowniami w cenie abonamentu. Jak ja lobię takie oszczędności! Oprogramowanie posiada tzw. konfigurator dający możliwość pełnej kontroli nad wyglądem sklepu bez możliwości posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej. To mi się spodobało. Czy ktoś chce założyć taki sklep ? To znajdzie go na stronie sky-shop.pl/zaloz_sklep/.

Dodaj nowy komentarz

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania