Woda Gazowana czy niegazowana?

22 replies [Ostatni wpis]
portret użytkownika micky
User offline. Last seen 8 lat 44 tygodnie ago. Offline
Z nami od : 06/06/2009

Tak jak w temacie, która jest zdrowsza?

portret użytkownika Martynka
User offline. Last seen 8 lat 46 tygodni ago. Offline
Z nami od : 06/29/2009

W opisach wielu diet można przeczytać ze lekarze zalecają picie wody niegazowanej, ale... dlaczego? nie mam pojęcia...

portret użytkownika Anonim
Anonim

niegazowana.
napoje gazowane powodują wzdęcia.

portret użytkownika Betty_34
User offline. Last seen 8 lat 46 tygodni ago. Offline
Z nami od : 06/22/2009

a ja z kolei czytałam ze nie ma różnicy którą wode się pije...

portret użytkownika aga90
User offline. Last seen 8 lat 46 tygodni ago. Offline
Z nami od : 06/09/2009

Hmm w wodzie gazowanej jest więcej co2 słabo przyswajalnego przez nasz organizm takze ja wybieram nie gazowaną:)

portret użytkownika MARTA
User offline. Last seen 8 lat 45 tygodni ago. Offline
Z nami od : 06/25/2009

Zdecydowanie niegazowana - w gazowanej jest więcej dwutlenku węgla który i tak i tak musi być przez organizm wydalony więc zużywamy na niego tylko dużo energii...;/

portret użytkownika Natalka
User offline. Last seen 8 lat 46 tygodni ago. Offline
Z nami od : 06/08/2009

Zgadzam się z martą... im mniej dwutlenku węgla w organiźmie tym lepiej !

portret użytkownika micky
User offline. Last seen 8 lat 44 tygodnie ago. Offline
Z nami od : 06/06/2009

będe brał to pod uwagę:)

portret użytkownika Anonim
Anonim

Czyli zaprzeczasz sama sobie , Marto bo skoro się odchudzasz to kazdy wydatek energetyczny jest wskazany , a skoro twierdzisz że zużywasz energię na wydalenie CO2 to chyba dobrze , nie mylę się?;)

portret użytkownika Anonim
Anonim

GAZOWANA! Czy nie zastanawialiście się nigdy dlaczego woda niegazowana (czyli czysta, naturalna i niczym nieskażona) stoi sobie na półce w sklepie miesiącami i nic się z nią nie dzieje? Nadal jest przezroczysta, nie robi się mętna i dobrze smakuje. Bo są w niej konserwanty dzięki którym wygląda i smakuje wciąż tak samo. Pijąc wodę chcemy oczyścić swój organizm, a niestety dodajemy kolejną porcję chemii. Zaś woda gazowana konserwowana jest dwutlenkiem węgla, który po otwarciu butelki szybko się uwalnia. Wystarczy ją otworzyć, troszkę poczekać i mamy naprawdę czystą wodę do picia. Niestety ludzie nie są tego świadomi...

portret użytkownika Anonim
Anonim

Masy się mylą... jednostki nie.

portret użytkownika Murka
User offline. Last seen 8 lat 10 tygodni ago. Offline
Z nami od : 03/09/2010

niegazowana woda , a to dlatego że najzwyczajniej w świecie gaz który jest użyty jest poprostu nie zdrowy - każdy powinien to wiedzieć :-)

portret użytkownika agolka
User offline. Last seen 8 lat 9 tygodni ago. Offline
Z nami od : 03/10/2010

Ja myślę, że niegazowana... jakoś nie mam zaufania do wszystkiego co zostało przetworzone w jakikolwiek sposób przez człowieka. W przyrodzie nie ma raczej gazowanej wody. Dlatego jej nie piję.

portret użytkownika Anonim
Anonim

Ciekawa teoria. To jak w przyrodzie występują surowe kurczaki, to gotowanego nie tkniesz agulko i no i browara nie wypijesz?

portret użytkownika Anonim
Anonim

a słyszałaś o naturanym c02 ??

portret użytkownika Anonim
Anonim

Niegazowana woda mineralna jest dla nas zdrowsza niż woda gazowana.

Nieprawda. Skład wody mineralnej - niezależnie od tego, czy jest gazowana, czy nie - jest taki sam. Dwutlenek węgla dodawany do wody nie jest niczym niezwyktym dla naszego organizmu - jest przecież w wydychanym przez nas powietrzu. A więc nie szkodzi nam. Bąbelki nie drażnią przełyku ani żołądka. Nie zaostrzają dolegliwości towarzyszących np. chorobie wrzodowej żołądka czy dwunastnicy. Wodę gazowaną może więc pić większość z nas. Wybór zależy tylko od tego, jaka woda nam bardziej smakuje: nasycana dwutlenkiem węgla czy nie. Jedynie chorzy na refluks żołądkowo-przełykowy muszą zachować ostrożność, gdyż woda gazowana (jak i inne napoje gazowane) może ułatwiać zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Także małe dzieci raczej nie powinny pić napojów gazowanych. Chodzi tu o sztukę picia - maluchy piją zbyt łapczywie, a później mogą cierpieć na bóle brzucha.

portret użytkownika Anonim
Anonim

hej ja pije wode gazowana, w sumie wypijam prawie 2 litry dziennie. czy to moze jakos zle wplynac na moj organizm? dodam iz mam czeste gazy - nigdy sie nad tym nie zastanawialem ale moja kobieta ma juz dosc wiec szukam na necie czym to spowodowane i wychodzi ze to wlasnie woda gazowana ktora odkladam jutro. oprocz tego pale papierosy z zamiarem rzucenia. fast food'a zjadam max raz na tydzien a tak to normalna domowa dieta.

portret użytkownika Anonim
Anonim

Yyyy nie doczytałaś... Dwutlenek węgla to jeden ze związków, które stale znajdują się w organiźmie człowieka... :) to żaden konserwant... poczytaj o substancjach i związkach konserwujących zanim zaczniesz zgrywać znawcę....

portret użytkownika Anonim
Anonim

O ja cie kręcę!!!!!!!!!!!! wszyscy się strasznie zamartwiają dwutlenkiem węgla w zwykłej wodzie gazowanej czy nie. Jakie to ma dla zdrowia większe znaczenie skoro w zwykłej paście do zębów mamy tyle chemii, a także ją "połykamy" A woda z kranu!!?? Czy uważacie, że ugotowana jest zupełnie pozbawiona zanieczyszczeń, że jest najzdrowsza?? Bzdury gdyby tak było dietetycy nie zachęcali do picia wody mineralnej, bo wystarczałaby kranówka. Wielu mówi że woda butelkowa to tylko chwyt marketingowy.... Preferuję zdecydowanie zdrowy tryb życia ale do cholery jasnej _ NIE POPADAJCIE W PARANOJĘ!!!! wystarczy sport, wysiłek i wszytko co złe z wody wypocimy. A pamiętajcie o jednym nasz organizm to nie dupa niemowlaka że trzeba ciągle pieluchy gotować, buteleczki i nawilżać powietrze. jak będziemy tak chuchać i dmuchać to nigdy nie nauczymy się walczyć z zarazkami, bakteriami- -------ODPORNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

portret użytkownika Anonim
Anonim

Poprzednik/czka ma rację... Zamiast zamartwiać się o CO2 skupcie się na tym która woda wam bardziej smakuje. Fakt gazowana woda powoduje wzdęcia ale jest smaczniejsza i nie dodawane są do niej konserwanty bo CO2 pomaga w utrzymaniu jej czystości i świeżości. No i sama woda gazowana oczyszcza przez sam gaz i to że jest czystą wodą. A jak sie tak boicie CO2 to nie wychodzcie na dwór bo wiadomo co mamy w powietrzu.

portret użytkownika Anonim
Anonim

co2 jest konserwantem. występowanie co2 w wodzie powoduje, że warunki w niej panujące są mniej korzystne do tego aby zaczęły się w niej osadzać glony i mnożyć istniejące już bakterie. Woda niegazowana ma konserwanty, dowód- nalej sobie wody z kranu zakręć butelke postaw na tydzien i wypij- smacznego

portret użytkownika Anonim
Anonim

Woda źródlana niegazowana jest ozonowana. Ozon czyli tritlenek jest nietrwały i rozkłada się w butelce około 5 godzin i to wystarczy żeby odpowiednio zdezynfekować napój. Ozon nie jest konserwantem! W wodzie gazowanej duże stężenie co2 wystarczy aby się nie zepsuła i nic tam nie jest dodawane. Każda woda czy to gazowana czy nie ma 12m-cy przydatności. Każda duża firma ma własne stacje uzdatniania i filtrowania wody. Każda firma ma własne około 150m studnie. Więc nie piszcie takich głupot bo jeszcze ktoś uwierzy. Pracuje przy tym nie od dziś.

mgr. inż technologii żywności

portret użytkownika Anonim
Anonim

Jak Pan "mgr. inż" zdał maturę?