Aerobiczna 6 Weidera (A6W)

brzuch.jpg


Aerobiczna 6 Weidera (A6W)

Każda kobieta marząca o płaskim brzuchu powinna zdecydować się na zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, czyli aerobiczną 6 Weidera. A6W składa się z 6 ćwiczeń, między którymi nie wykonuje się przerwy a najważniejsze jest, by zatrzymać się na 3 sekundy w momencie maksymalnego napięcia mięśni. Każde ćwiczenie wykonujemy na płaskim podłożu.

Ćwiczenie 1
Leżąc na podłodze kładziemy ręce wzdłuż tułowia. Unosimy klatkę piersiową, zwracając uwagę, by część lędźwiowa nie oderwała się od podłoża. Zginamy nogę w kolanie i unosimy ją o 90 stopni, czyli tak, by udo z częścią lędźwiową utworzyło kąt 90 stopni. Moment ten jest maksymalnym napięciem mięśni, dlatego łapiemy się za kolano i wytrzymujemy w tej pozycji 3 sekundy. Powracamy do leżenia na płasko, następnie wykonujemy to samo ćwiczenie z drugą nogą.

Ćwiczenie 2
Ćwiczenie takie, jak poprzednie, z tą różnicą, że podnosimy jednocześnie dwie nogi.

Ćwiczenie 3
pozycja wyjściowa, jak w ćwiczeniu 1, różnica w jego wykonaniu polega na zmianie położenia rąk: nie leżą one wzdłuż tułowia, lecz są zaplecione z tyłu na karku.

Ćwiczenie 4
Ćwiczenie jak 2 i 3, z tą różnicą, że ręce zaplecione są na karku.

Ćwiczenie 5
unosimy klatkę piersiową z rękoma zaplecionymi z tyłu na karku. Unosimy na zmianę raz prawą, raz lewą nogę, jak w ćwiczeniu 1 i 3. Tu jednak nie przytrzymujemy napięcia mięśniowego na 3 sekundy, wykonujemy rowerek. Zmiana nogi po 5-15 razach.

Ćwiczenie 6
Leżąc w pozycji wyjściowej unosimy jednocześnie klatkę piersiową i dwie wyprostowane nogi i w tej pozycji wytrzymujemy 3 sekundy.

By osiągnąć zamierzony cel musimy przestrzegać harmonogramu ćwiczeń, między seriami należy robić krótką przerwę, rozciągamy mięśnie brzucha, robimy mostek. Ćwiczeń nie można przerwać nawet na jeden dzień.
Ćwiczenia wykonywać należy co najmniej przez 6 tygodni.

Areobiczna 6 Weidera plan ćwiczeń


 

Your rating: Brak Srednia: 4 (4 votes)


Piękna i tania biżuteria artystyczna - Zobacz